/media/files/article/main/kcd_foto.jpg.png

K obnovení činnosti Doupě, o. p. s.

Václav Kugler, 2.12.17

Současné cíle nejsou veliké. Jsme si vědomi, že pracujeme zatím dobrovolně a že kapacity máme omezené. Je ale naším cílem se postupně profesionalizovat a získat také prostředky na provoz obecně prospěšné společnosti.

Na úvod jsme se kromě volby členů rad shodli na tom, že jsme tu pro to, abychom spojovali keramiky a uchovávali toto řemeslo pro budoucnost. Hlavním cílem pro příští roky se stává budování platformy pro českou keramiku. Rozumíme tím platformu v nejširším slova smyslu – profesionály, ty, kteří mají keramiku jako koníček, učitele, kteří učí keramiku, firmy v oboru, výtvarníky.

Prvně v tomto ohledu pracujeme na obnově portálu ARTkeramika.cz. Chceme jej proměnit ve vstupní bránu do světa keramiky, kde najdete pohromadě všechny akce v jednom kalendáři, přehlednou inzerci, kvalitní články, aktuality z keramického dění, profil výtvarníků a další věci. Hlavně budete moci obsah spolu s námi tvořit a bude sloužit hlavně vám všem. Brzo v jeho prospěch a na jeho provoz spustíme fundraisingovou kampaň.

Dále jsme založili Facebookovou skupinu Keramika, která se pěkně rozjíždí se dvoustovce členů. Také pokud chcete internější novinky z Doupěte, přihlaste se k odběru novinek a můžete vědět vše a přiložit taky ruku k dílu.

Rozhodně také chceme pořádat akce, setkání, konference, soutěže a výpaly. První vlaštovka přilétla nedávno v podobě raketové pece. Nicméně akce budou prioritou hlavně v dalších letech