Hrnčírna

Autorská, ručně točená, dřevem pálená kamenina a porcelán.

Petr Jurnicek

Narozen roku 1976 v Novém Městě na Moravě. Od roku 1994 soukromý žák ak. sochaře Romana Wenzela.Pro osvojení různých postupů a technik prochází s ročními odstupy pěti keramickými provozy v Brně a okolí. V roce 1999 zakládá vlastní hrnčírnu v Rosicích u Brna.Cestuje za keramikou po Maďarsku, Nizozemí, Belgii, Francii, Velké Británii.

V roce 2003 prodává hrnčírnu a odlétá na Nový Zéland, kde se společně se Stephanem Robertsonem (NZ) a Danielem Rochesterem účastní příprav a šestidenního pálení tříkomorové Anagamy sochaře Darryla Frosta. Spolupracuje také s dalšími keramiky jako Steve Fullmer, Owen Barttlet, Anna Barnnet.

Během cest navštěvuje také bezpočet dalších keramiků, mezi nimi i takové celebrity jako Roy Mc Glassena a Barryho Bricka. S nejslavnějším českým hrnčířem Mirkem Smíškem hovoří bohužel pouze telefonicky, Smíšek totiž právě odlétá na návštěvu do CZ.
Dostavá dotaci NZ vlády - tzv. „artist in residence" - v rodině malajské malířky Aliah Jan. Koncem roku 2004 se vrací do CZ a pokračuje ve své práci v galerii Střibský mlýn Josefa Zahradníka v Ivančicích. V současnosti, spolu se svojí ženou Sandrou napíná své síly, ke zbudování hrnčírny-galerie-kavárny ve Zbýšově u Brna, kde už nyní pokračuje ve své tvorbě.

 

Produkty Petra Jurníčka naleznete ve většině evropských zemí dále také v Kanadě, USA, Japonsku, Austrálii, Novém Zélandu a ve Spojených Arabských Emirátech.

 

Petr Jurníček keramika

Petr Jurníček keramika

zpět na přehled