Magdaléna Brožová

Užitková keramika pálená dřevem...

  • Druh keramiky: dřevem pálená užitková keramika
  • Objednávky: telefonicky nebo e-mailem
  • Návštěva: možná po předchozí telefonické nebo e-mailové dohodě.

Něco o mě:

Ač nemám klasické keramické vzdělání, můj život vždy nějak směřoval ke keramice. Jsem spíše keramik-samouk, dlouho byla keramika jen mým koníčkem a přes různé kurzy a experimentování s hlínou jsem objevila svět keramiky pálené dřevem.

Od konce roku 2006, kdy jsem si pořídila pec na dřevo si dovoluji ten luxus, dělat keramiku naplno, jako svou práci, která mi sice nepřináší mnoho finančního zajištění, ale naprosto mě osobně naplňuje. Každému kusu, který prochází tímto fascinujícím procesem, od vytváření na kruhu až po výpal, se snažím dát maximum, co se týče tvaru, dekoru i výběru glazury. Na závěr pak vše dotváří oheň a věc žije dál svým vlastním životem.

Glazury si míchám sama ze základních keramických surovin, za nejkrásnější považuji šlemovky, popelové a živcové glazury, se kterými ráda experimentuji. Tvořím volně v malých sériích, nejraději čajové konvičky a stolní užitkovou keramiku. Pálení keramiky dřevem pro mě není jen práce, ale životní styl a postoj k současnému světu, hodnotám a životu v něm.

 

magdalena brozova keramika

konvicka_magda_brozova

konvickaa_magda_brozova

 

zpět na přehled